Блог

Топ-10 коктейлів на основі лікерів (Брендбар)

Змішувати різноманітні напої в один люди навчилися давним-давно. З появою лікерів коктейлі набули особливого смаку, аромату, а деякі (наприклад, багатошарові), ще й унікальний, буквально фантастичний вигляд.

Завдяки розкішній колекції, запропонованій Brandbar, можна приготувати масу незвичайних, вишуканих міксів. І щоб нікому не було прикро, спробуємо обрати десятку топових із різних категорій за версією IBA.

Включені до списку Міжнародної асоціації барменів напої (саме цим переліком ми скористаємося) вважаються найбільш поширеними та популярними. До того ж, їхня рецептура, способи приготування приведені до єдиного стандарту.

Керуючись цією класифікацією, коктейлі діляться на 3 основні групи – незабутні, сучасна класика та напої нової ери.

Незабутні

У цьому списку три десятки коктейлів, які не втрачають своєї популярності протягом тривалого часу. Серед них є безліч унікальних міксів, де одним із компонентів є лікер.

З перших моментів своєї появи приваблює напій, що має назву «Авіація». Чудовому рецепту понад 100 років. Для нього знадобиться джин (50 г), вишневий лікер (10 г), лимонний фреш (15 г), лід (300 г). Усі складові треба помістити в шейкер, акуратно збити, відфільтрувати й вилити в попередньо охолоджену гарну, обов’язково прозору посудину.

Ще одна привабливе асорті має не менш цікаву назву – «Біла леді». Його склад: 40 г джину, 30 г куантро, 20 г лимонного соку. У шейкер насипається колотий лід та виливаються решта інгредієнтів. Все добре змішується й проціджується через спеціальне ситечко в келих «мартіні».

Традиційний джин і тепер уже абрикосовий лікер, а ткож апельсиновий фреш ідеально поєднуються у дивовижному «Парадісі» у співвідношенні – 35 мл/20 мл/15 мл. Також готується методом шейк із неодмінним використанням льоду. Збивається 10-12 секунд, а потім фільтрується та відправляється в холодний келих.

Сучасна класика

Цей ряд поєднує феноменальні суміші, які з’явилися недавно, але встигли стати дуже популярними. Одна з них – незрівнянний «Кір». У рецептурі всього два елементи – біле сухе (200 г) та лікер чорномородиновий (30 г).

Робиться дуже просто та швидко. На дно ємності виливається «Чорносмородиновий», потім ллється вино. Можна перемішати все барною ложкою. Багато хто воліє замість вина використовувати шампанське, але це вже зовсім інша історія.

Найдорожчим коктейлем вважається Май Тай, приготовлений в ірландському Белфасті в Merchant Hotel. Його вартість понад 1000 доларів. В оригінальному рецепті використовується ром, що має 17 років витримки. Кажуть, що у всьому світі залишилося лише 6 таких пляшок.

За версією IBA досить міцна, але надзвичайно смачна рідина виглядає так:

  • світлий ром – 40 мл;
  • темний ром – 20 мл;
  • апельсиновий лікер – 15 мл;
  • мигдальний сироп – 15 мл;
  • сік лайма – 10 мл.

Належить до найпопулярніших і чарівна «Маргарита». Готується вона методом шейк на основі текіли (35 г) з додаванням Куантро (20 г) та лаймового фрешу (15 г).

Напої нової ери

Найвідомішим алкогольним виробом даного ряду є «Б-52». Він складається із трьох різних лікерів, які беруться в рівних пропорціях. Спочатку наливається кавовий, слідом вершковий, зверху міцний апельсиновий.

Цікавими новинками є три різновиди «Мартіні» – французький, еспресо і крапля лимона. Інгредієнти для першого – горілка (45 г), лікер малиновий (15 г), ананасовий сік (15 г). Все змішати у шейкері. Подавати в охолодженому кубку, який має стильні форми.

Другий спосіб приготування такий же, але компоненти, крім горілки (60 г), зовсім інші. Це кавовий лікер (15 г), холодна кава еспресо (30 г) та цукровий сироп (15 г).

Третій – у шейкері ретельно змішуються горілка (35 г), тріпл-сек (20 г), фреш лимона (15 г).

Приготувати найпопулярніші мікси можна, скориставшись чудовими виробами нашої компанії. «Brandbar» – це завжди найкраща якість + чудовий асортимент продукції. Коктейлі, що створюються з неї своїми руками, це і неповторний подарунок, і вища форма гостинності.

Залишити відповідь