Блог

Абсент (що це, особливості, як обрати абсент та келихи до нього)

Список напоїв, що містять у своєму складі алкоголь, нечувано великий. Така продукція має широкий діапазон градусності, смакових характеристик, ароматичного букету, палітри кольорів. Її виробляють на всіх континентах, обираючи сировинною базою зовсім різні, часом найнеймовірніші інгредієнти.

Але траву полин не можна назвати екзотичною рослиною. Її застосовували як один з ефективних лікарських засобів ще до нашої ери. Наприклад, у давньоєгипетському папірусі, датованому 16 ст. д. н. е., вона рекомендується, як ефективне жарознижувальне, антисептичне, тонізуюче зілля. Римські та грецькі знахарі використовували відвари та настої з чудодійної рослини для лікування анемії, ревматизму, шлункових захворювань.

Чарівний еліксир

Абсент – це назва зілля, яке з’явилося вже наприкінці XVIII століття і основним компонентом у його складі був саме полин. Корисними добавками були другі трави, зокрема аніс, фенхель, м’ята, меліса, інші. Обов’язковою умовою був значний вміст спирту, який іноді доходив до 85%.

Ще однією особливістю «зеленої феї» (друга назва елексиру) є присутність у її складі дуже непростої (з точки зору хімії) речовини – туйону. Природними джерелами його є туя (власне, це видно з назви), кипарис, ялівець, полин гіркий, шавлія. Саме завдяки присутності в ефірах даних трав цієї речовини, рослини являються лікарськими, здатними знижувати температуру, успішно боротися з інфекційними агентами, виводити з організму токсини. У рецептурах напою використовується так звана слідова кількість (тобто вкрай незначна) туйону.

Спочатку, небувалої дії продукт використовувався для лікування різних хвороб. Він вважався мало не панацеєю, здатною впоратися з безліччю недуг. Його створення приписують сестрам Енріо, які проживали у 1792 році в Швейцарії. У масове виробництво абсент був запущений в 1798 році французьким підприємцем Анрі Дюб’є, який викупив у них рецепт.

Згодом випуск абсенту освоїли і інші заводчики. Напій вийшов на світовий рівень та став доступнішим. Де б він не з’являвся, ним одразу ж захоплювалися. Причому незалежно від статусу, класу, статі, віку.

Популярні бренди

Випуском абсенту у наш час займаються практично у всіх куточках світу. Але є продукція, що має особливу популярність. Серед відомих марок – французький Ricard, що є нащадком істинного класичного настою. Полин, змішаний з анісом і чудовими прованськими травами, найвищої якості спирт перетворюються умілими майстрами на неповторний, гармонійний букет.

Багатством смаку, дивовижним смарагдовим кольором характеризується й «Fruko Schulz». Цей чеський варіант елітного алкоголю також можна віднести до категорії традиційних варіацій чарівного полинового зілля.

Ще один зірковий еліксир – Xenta, виробляється в Італії. Основним компонентом тут також є полин. Але використовується виключно трава, яка росте в Альпах на півночі Італії на висоті 2000 метрів. Причому придатна тільки верхня частина рослини, і збирають її лише на завершальній стадії цвітіння.

Найвищим критеріям відповідають і алкогольні напої цієї лінійки нашої компанії. «Brandbar» поєднав у своїй продукції найкращі традиції, інноваційні технології та неперевершеної якості сировинну базу. Солідний відсоток спирту – 70%, чудовий смаковий букет, чарівний аромат різнотрав’я, особливо полину та анісу, казковий смарагдовий відтінок воістину заворожують і захоплюють.

Обираємо найкраще

Отже, як обрати напій, щоб повною мірою насолодитися магічним зіллям. Насамперед, слід пам’ятати про обов’язкову наявність високого відсотку спирту. Абсент Vincent Premium від Brandbar 12 має 70% міцності, що цілком відповідає класичним показникам.

У виробництві використовується найкраща сировина. Це зерновий спирт найвищого класу «Люкс», трави, вирощені в екологічно чистих районах австрійських Альп, кришталева очищена від усіляких домішок артезіанська вода. Такий продукт чудово підходить, як для самостійного аперитиву, так і як відмінний компонент у складі ексклюзивних міксів.

Від того, як буде використаний еліксир, залежить вибір ємностей для його вживання. В принципі, строгому стандарту це не підлягає. Але, підбираючи келихи, важливо пам’ятати, що їхня форма напряму впливає на сприйняття смаку та аромату алкогольного напою.

Типова форма бокала для абсента – конус, який розширюється до верху. Чудово виглядають кришталеві вироби на красивій ніжці. Об’ємний келих дозволяє розводити льодом пекучий напій. Якщо ж передбачається вживання абсенту в чистому вигляді, чарки мають бути не більше 30 мл.

Оскільки часто абсент під час подачі підпалюється, щоб уникнути неприємних сюрпризів, бажано обирати для таких випадків ємність, зроблену з потовщеного скла.

І найголовніше – легковажного ставлення до себе «Зелена фея» не потерпить. Тому краще знати міру при знайомстві з легендарною настоянкою. Тільки тоді шкоди здоров’ю не буде завдано, а напій відкриє всі свої вікові таємниці.

Залишити відповідь